Opublikowano Dodaj komentarz

Koszulka spotowa INDIANAPOLIS model polecany do sublimacji

Indianapolis – koszulka techniczna z materiału poliestrowego typu łezka.

Producent odzieży reklamowej i sportowej Roly w swojej ofercie posiada koszulki Indianapolis. Jest to model koszulki uniwersalnej (dla dzieci od 4 lat, kobiet, oraz mężczyzn), który charakteryzuje się bardzo dobrą jakością w stosunku do ceny. Koszulka występuje w 8 kolorach.

Koszulka została wykonana z tkaniny poliestrowej typu łezka (drobne „oczka” w materiale), to jeden z najpopularniejszych splotów poliestru dostepny na rynku.

Poliester typu ” bird´s eye ” to bardzo popularny splot materiału poliestrowego

Zdecydowanym atutem koszulki jest jej dwukolorowość i miejsce przeznaczone do sublimacji. Kolorowy nadruk sublimacyjny w połączeniu z barwnymi wstawkami na rękawach dodają koszulce „smaku”.

Nadruk w pełnej barwie wykonujemy na białej przestrzeni. W przypadku koszulek, gdzie dominującym kolorem jest pomarańczowy, zielony lub żółty sublimujemy na czarno.

Koszulki Indianapolis wykorzystywane są jako treningowe dla drużyn sportowych, na imprezy biegowe, oraz do codziennego użytku. Pełny opis produktu znajduje się w naszym sklepie.

Cena prezentowana w sklepie jest ceną bez nadruku. Przy większych realizacjach oferujemy indywidualną wycenę. Zapraszamy do kontaktu.
mail: sklep@koszuleczka.pl
tel. 512 606 900

Opublikowano Dodaj komentarz

Koszulka z nadrukiem jaką technikę wybrać?

W pierwszym wpisie na naszym blogu chciałbym w kilku słowach opisać najpopularniejsze techniki nadruków. Znaczną część realizujemy u siebie, dlatego ważne jest, aby do projektu oraz zlecenia dobrać najbardziej optymalną.

Najważniejsze kwestie jakie należy wziąć pod uwagę przygotowując wycenę to: ilość, podkład materiałowy, oraz rodzaj i format grafiki do druku. Jeżeli chodzi o technologię to wyróżnić możemy: sitodruk, termotransfer flex i flock, transfer plastizolowy, nadruk bezpośredni DTG, ekosolvent, nadruki cyfrowe, sublimacja oraz haft.

Jeśli wspomniałem  o wycenach, metodach oraz technikach nadruków, jakie wykonujemy, chciałbym zaznaczyć, że aby otrzymać od nas kalkulację potrzeba:

– Przesłać wiadomość z zapytaniem na maila: sklep@koszuleczka.pl,

Następnie podać:

– Producenta odzież, którą Państwo wybieracie – polecamy: Roly, Adler, JHK, Fruit of the loom,
– Jakie są Państwa preferencje co do odzieży: gramatura, kolor, skład materiału itd.
– Wielkość nadruku,
– Umieszczenie nadruku (przód, tył, rękawek), może inny bardziej niekonwencjonalny,
– Ilość kolorów nadruku (w tym miejscu należy dołączyć logo)

W odpowiedzi otrzymacie Państwo od nas precyzyjna wycenę oraz szczegółowe informacje dotyczące np. najbardziej optymalnej techniki nadruku.

Ok., miałem scharakteryzować rodzaje druku na odzieży, a piszę o wycenach 🙂 Wychodzę po prostu z założenia, że skoro już czytacie ten post, to może i zechcecie zrealizować własny, ciekawy projekt.

Na początek SITODRUK:

Najstarsza technologia zdobienia odzieży. W dużym uproszczeniu druk polega na przenoszeniu wzoru poprzez szablon-matrycę przypominającą siatkę. W miejscach prześwitujących zostaje farba, która następnie trafia na materiał.

Zalety sita: trwałość nadruku, szeroki wachlarz materiałów, niska cena dla dużych nakładów

Wady sita: konieczność przygotowania matrycy/sita wiąże się z kosztem jeszcze przed rozpoczęciem znakowania, dlatego nadruk małych ilości jest nieopłacalny. W naszej firmie minimalny, opłacalny nakład to 50 szt.

Termotransfer flex/flock

Technologia oparta na plotowaniu (wycinaniu) folii o strukturze „śliskiej” lub „meszku” kolejno flex i flock. Następie przygotowane medium wgrzewamy w materiał specjalną prasą – z zastosowaniem odpowiedniej temperatury, docisku oraz ciśnienia.

Zaletą tej technologii jest trwałość, możliwość wykonywania zleceń od 1 sztuki oraz łączenie kolorów. Dodam w tym miejscu, że nie każdy łączy kolory, u nas możliwe jest wykonanie logo flexem z użyciem kilku lub kilkudziesięciu kolorów.

Niestety flexem nie wykonamy małych, skomplikowanych wzorów. Zaleca się wykonywanie projektów nie cieńszych niż 1mm.

Cyfra, ekosolvent, druk termotransferowy:

Bardzo nowoczesne techniki zdobienia, dzięki tym metodom możemy w zasadzie wykonać każdy wzór zamknięty w określonym kształcie. Grafika drukowana jest na folii specjalnymi farbami ekosolventowymi, następnie jest ona wycinana i wgrzewana w materiał (bawełna, poliester).

Zalety: Wysoka trwałość nadruku, druk w pełnej barwie – przejścia tonalne. Idealne rozwiązanie dla logotypów, herbów sportowych, które najczęściej umieszczane są na piersi. Zdecydowanym atutem prezentowanych technik jest możliwość wykonywania małych nakładów w niskiej cenie.

Jeśli wykonujemy małe logotypy – np. 8 lub 9 cm rozwiązanie jest idealne, jednak jeśli grafika jest większa, wówczas na koszulce tworzy się pewnego rodzaju skorupa, a materiał w tym miejscu nie oddycha. Dlatego nie zalecamy i nie polecamy technik dla nadruków większych niż 15 cm.

Sublimacja:Metoda sublimacji w każdym wydaniu jest wręcz idealna. Tak zwana mała sublimacja obejmuje wykonywanie nadruków na kubkach, poliestrze oraz wszelkich materiałach ze specjalną powłoką polimerową przygotowaną pod nadruk. Koszulki poliestrowe, ceramika, podkładki pod mysz, parasole, breloki itd.
Zaletą sublimacji jest jej trwałość. Nadruk jest nieśmiertelny, barwny, niewyczuwalny. Polecamy koszulki poliestrowe – w jasnych kolorach – farba sublimacyjna przenika włókna poliestrowe barwiąc je oraz powodując, że nadruk „oddycha” wraz z koszulkach.Idealne pod nadruk sublimowany są koszulki Adler np. Fantasy. Roly Montecarlo. Sprawdzone mamy również modele Givova np. One, ale także marki Adidas lub Nike. 
Nie będę pisał o wadach, ponieważ bardzo cenimy sobie sublimację 🙂 Jedynym ograniczeniem są koszulki ciemne (czarne, granatowe, chabrowe) na nich niestety nie wykonamy sublimacji – jedynie transfer.Ostatnim kolorem materiału na których możliwa jest sublimacja to kolor czerwony, na którym nadruk w czarnym kolorze wychodzi bardzo ładnie. Problemem jest także osiągnięcie barwy białej na materiale innym niż biały poliester. W każdym innym przypadku kolor biały, jest kolorem podkładu (materiału).

Ostatnią technologią jaką chciałbym opisać jest druk bezpośredni DTG (Direct To Garnment).W dużym skrócie, jest to drukowanie na bawełnie w podobny sposób jak drukuje się na kartce papieru. Koszulkę umieszczamy w drukarce, a urządzenie zajmuje się resztą. Zaletami niewątpliwie jest druk z dowolnych plików, przejścia tonalne, wydruki od 1 szt oraz po części oddychający nadruk (na jasnych tkaninach).Jedyną wadą może być w tym wypadku wysoki koszt nadruków.
W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w kwestii wyceń oraz niezbędnych informacji.